4 grudzień 2022

Nowa siedziba Posterunku Policji w Węgorzynie oficjalnie otwarta

fot. KPP w Łobzie
W dniu 25 listopada 2022 r. w Węgorzynie przy ul. Runowskiej 40 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Węgorzynie, który usytuowany jest w nowo wybudowanym Centrum Zarządzania Kryzysowego.
REKLAMA

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili poseł na sejm RP Artur Szałabawka, poseł na sejm RP Leszek Dobrzyński, Starosta Powiatu Łobeskiego Renata Kulik, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie dr Marek Jasztal, Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Popławki, zaproszeni komendanci z sąsiednich powiatów, a także Komendant Powiatowy Policji w Łobzie insp. Leszek Nowak wraz z I Zastępcą mł. insp. Szczepanem Górskim, reprezentantami kadry kierowniczej KPP w Łobzie oraz funkcjonariuszami Posterunku Policji w Węgorzynie. W trakcie uroczystości doszło do symbolicznego przecięcie wstęgi. Aktu tego dokonali poseł na sejm RP Leszek Dobrzyński, nadinsp. Tomasza Trawińskiego, dr Marka Jasztal oraz Burmistrz Węgorzyna Monika Kuźmińska. Następnie na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie został przekazany klucz do obiektu, który został podarowany kierownikowi Posterunku Policji w Węgorzynie asp. szt. Mariusz Różycki. W ramach wartej 3.950.179,23 zł inwestycji budowy Centrum Zarządzania Kryzysowego w Węgorzynie, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie na budowę nowej siedziby Posterunku Policji przekazała Gminie Węgorzyno kwotę 1.000.000,00 zł. Po zakończeniu uroczystego otwarcia, uczestnicy mieli okazję obejrzeć nowo powstałe obiekty oraz ich wyposażenie.

Powyższa inwestycja znacznie ułatwi funkcjonariuszom Posterunku Policji w Węgorzynie wykonywanie codziennych obowiązków służbowych, a także zwiększy komfort ich jakże istotnej pracy.

sierż. Szymon Martula

pogoda Łobez