31 październik 2023

Mężczyzna podejrzany o zamordowanie swojej babci aresztowany na trzy miesiące

zdjęcie: Mężczyzna podejrzany o zamordowanie swojej babci aresztowany na trzy miesiące / pixabay/3672958
45-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo swojej 86-letniej babci został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące przez jeleniogórski sąd. Do zabójstwa doszło w Jeleniej Górze w nocy z soboty na niedzielę; agresor miał zadać starszej kobiecie wiele ciosów nożem.
REKLAMA

O zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec 45-latka poinformował we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

Do zbrodni doszło w nocy z soboty na niedzielę w jednym z mieszkań w Jelenie Górze. 45-latek zaatakował swoją babcię, z którą mieszkał. „Zadał kobiecie liczne ciosy nożem – w kończyny, tułów, głowę. Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie. 86-latka została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym, zmarła pomimo reanimacji” – powiedział wcześnie PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

45-latek został zatrzymany przez policję. Wcześniej agresor ranił nożem w twarz jedną z kobiet z sąsiedztwa i groził sąsiadom pozbawieniem życia; uszkodził też pięć pojazdów znajdujących się przed budynkiem.

W poniedziałek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Przedstawiono mu zarzuty zabójstwa, pięć zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia, zarzut kierowania wobec innych osób gróźb pozbawienia życia oraz zarzut uszkodzenia ciała jednej osoby.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd rozpatrzył ten wniosek pozytywnie. 45-latkowi grozi dożywocie.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ apiech/